У жовтні 2024 року Україна експортувала 6,6 млн т аграрної продукції, що на 33,8% більше, ніж у вересні цього року.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) .
Зазначається, що зростання експорту спостерігається у всіх категоріях товарів, а основною причиною цього експерти вважають закінчення збирання врожаю.
Так, у жовтні Україна експортувала 4 млн т зернових (частка кукурудзи у загальній структурі - 49%, пшениці - 42% та ячменю - 10%), що на 30% більше, ніж у вересні.
Олійних культур було експортовано 1,2 млн т (частка сої – 57%, ріпаку – 40% та насіння соняшнику – 1%), що на 21% більше, ніж у вересні.
Також у жовтні цього року експортовано 590,2 тис. т олій (частка соняшникової олії - 82%, ріпакової – 11% та соєвої - 7%), що на 38% більше, ніж попереднього місяця.
Макухи після вилучення олій було експортовано 474, 3 тис. т (частка соняшникової макухи - 85%, соєвої - 15%), що на 82% більше проти вересня.
Експорт інших видів агропромислової продукції зріс на 22% - до 420, 4 тис. т.
В УКАБ зазначають, що, порівняно з попереднім періодом експорту зернових, пшениця поступилась кукурудзі, а в експорті олійних провідне місце займає соя замість ріпаку. Експерти повʼязують це із завершенням збирання саме цих культур.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023