Народні депутати України мають внести зміни в законодавство, які прискорять будівництво потужностей вітроенергетики в Україні.
Про це в ефірі каналу Прямий заявив Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації.
Він нагадав, що в липні поточного року нардепи скасували мито та ПДВ на імпорт енергетичного обладнання, однак без підтримки залишились проєкти вітроенергетики.
"Код в Митному кодексі, який би допоміг не сплачувати ПДВ при ввозі обладнання вітротурбін на останньому засіданні Верховної Ради знімається... Якщо така пільга є для інших енергетичних технологій, то чому б не допомогти вітроенергетиці", - сказав Конеченков.
За його словами, інвесторам у вітроенергетику держава ПДВ всеодно відшкодує, але вже тільки після введення електростанції в експлуатацію.
Він розповів, що в парламенті зареєстрований законопроект №11445, який би дозволив надати стимули й для вітроенергетики, однак він не погоджується до голосування в Раді.
"Всі компанії сьогодні могли б швидше завозити вітротурбіни і швидше будувати, якби була така допомога з боку Комітету з податкової політики. Але він заблокував цю історію", - зазначив голова правління УВЕА.
Він підкреслив, що підтримка держави важлива для того, щоб інвестори змогли побудувати 900 МВт вітроенергетики до середини 2026 року.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023