За 10 місяців 2024 року уряд України залучив від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) майже 498 млрд грн. Зокрема, ці кошти залучалися в різних валютах: 363,9 млрд грн, 2,5 млрд дол. США та 754,9 млн євро.
Про це повідомляє пресслужба Національного банку.
Для порівняння, на погашення внутрішніх боргових зобов'язань за цей же період було спрямовано 188,1 млрд грн, 2,2 млрд дол. США та 918,3 млн євро.
Згідно з даними депозитарію НБУ, активність на внутрішньому ринку у 2024 році забезпечила додаткове надходження у 183,6 млрд грн понад виплати за облігаціями. В жовтні перевищення запозичень над виплатами становило 33,2 млрд грн, що сприяло збалансуванню державних фінансів.
Загалом, з початку повномасштабного вторгнення й до кінця жовтня 2024 року, Мінфін залучив через ОВДП на аукціонах майже 1,3 трлн грн: 918,1 млрд грн, 8,2 млрд дол. США та 2,5 млрд євро. При цьому на обслуговування й погашення внутрішнього боргу за цей період направлено значні суми — 617,5 млрд грн, 8,3 млрд дол. США та 2,2 млрд євро.
Активізувати внутрішній ринок боргових зобов’язань вдалося завдяки заходам НБУ, які дозволяють банкам використовувати ОВДП для покриття частини обов’язкових резервів, а також запровадженню можливості для нерезидентів переказувати прибутки від ОВДП за кордон після дотримання певного строку володіння.
Повідомляється, що ставки на нові облігації у жовтні 2024 року також були конкурентними, що стимулювало попит. Максимальна дохідність складала 16,8% річних у гривні та 4,66% річних у доларах США. ОВДП, номіновані в євро, у жовтні не розміщувалися.
Що стосується військових ОВДП, то в листопаді 2024 року вони стали одним із ключових інструментів для залучення коштів від населення та бізнесу на підтримку оборони країни.
Так, портфель військових облігацій у власності фізичних та юридичних осіб на 1 листопада 2024 року зріс до 158,8 млрд грн, що майже утричі більше порівняно з листопадом минулого року (55,6 млрд грн). Це свідчить про активну участь громадян і компаній у фінансуванні державних потреб в умовах воєнної економіки.
Зазначається, що ОВДП можна придбати у банках-партнерах програми, і держава пропонує такі інвестиції як безпечний та патріотичний спосіб збереження і примноження коштів
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023