Шість країн Європейського Союзу закликали Європейську комісію знизити граничну ціну на російську нафту, встановлену країнами "Групи семи" на рівні 60 доларів за барель, стверджуючи, що це зменшить доходи москви, необхідні для продовження війни в Україні, і водночас не спричинить шоку на ринку.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на лист країн до Єврокомісії, пише "Європейська правда".
Обмеження цін на російську морську нафту, а також нафтопродукти були встановлені країнами G7, щоб обмежити доходи москви від торгівлі нафтою і, таким чином, обмежити її здатність фінансувати вторгнення в Україну.
"Заходи, спрямовані на обмеження доходів від експорту нафти, мають вирішальне значення, оскільки вони зменшують єдине найважливіше джерело доходів росії", – йдеться в листі Швеції, Данії, Фінляндії, Латвії, Литви та Естонії до виконавчої гілки влади ЄС.
"Ми вважаємо, що зараз настав час для подальшого посилення впливу наших санкцій шляхом зниження верхньої межі ціни на нафту, встановленої G7", – йдеться в листі.
Верхня межа цін G7 була встановлена на рівні 60 доларів за барель російської нафти, а для нафтопродуктів – максимум 100 доларів за барель для преміальних нафтопродуктів.
Ці максимальні ціни не змінювалися з грудня 2022 року та лютого 2023 року, коли вони були запроваджені, тоді як ціни на російську нафту на ринку в середньому були нижчими за цей рівень у 2023 та 2024 роках.
"Сьогодні міжнародний ринок нафти краще забезпечений пропозицією, ніж у 2022 році, що зменшує ризик того, що зниження верхньої межі ціни спричинить шок пропозиції", – йдеться в листі шести країн.
"З огляду на обмеженість потужностей для зберігання нафти і значну залежність від експорту енергоносіїв для отримання доходів, росія не має альтернативи продовжувати експорт нафти навіть за значно нижчою ціною", – йдеться в листі.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023