Позиція Китаю щодо української кризи послідовна і зрозуміла, заявив Сі Цзіньпін олександру лукашенко в середу, згідно з китайським звітом про зустріч, передає УНН.
"Китай опублікував документ про політичне вирішення української кризи", - сказав Сі. "Основною позицією Китаю є сприяння миру та переговорам. Ми повинні дотримуватись напряму політичного врегулювання, відмовитися від менталітету Холодної війни, поважати законні інтереси безпеки всіх країн та побудувати збалансовану, ефективну та стійку архітектуру європейської безпеки".
Сі закликав залучені країни "припинити політизацію та інструменталізацію світової економіки" та вжити заходів для припинення війни.
Згідно з китайськими даними, лукашенко заявив, що білорусь "повністю згодна і підтримує позицію та пропозицію Китаю" з цього питання.
Нагадаємо, в опублікованому в п'ятницю мирному плані з викладом позиції міністерство закордонних справ Китаю закликало до відновлення мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій і наголосило на своїй незгоді із застосуванням ядерної зброї.
Однак у документі прямо не йдеться про те, що росія має вивести свої війська з України.
білорусь, союзник москви, від початку повномасштабного вторгнення використовується росією як тилова база.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023