У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) стверджують, що після війни доведеться вирішувати, як взаємодіяти з росією, однак вона повинна буде довести, що їй можна довіряти.
Про це президент ПАРЄ заявив в інтерв'ю "Європейській правді".
За словами Кокса, через агресивну війну стало зрозуміло, що росія – це не демократія, а авторитарний режим, який залякує своїх сусідів і навіть нападає на них.
"Але коли війна закінчиться, нам треба буде вирішувати, як ми будемо взаємодіяти з росією. Бо росія нікуди не подінеться. У росії є мільйони громадян, які також заслуговують на те, що отримати захист через механізми Ради Європи", – сказав він.
Але, зазначив президент ПАРЄ, неможливо говорити про справедливість, поки не буде відповідальності.
"Тому перш за все росія має забрати війська з України. росія має визнати, що порушила зобов'язання, і має відшкодувати збитки, яких вона завдала. А ще росія має нам довести, що надалі їй можна довіряти", – заявив Кокс.
На його думку, якщо просто зупинити війну і росія чекатиме нагоди напасти знову – то це не стабільне рішення.
"Надзвичайно важливо також, щоб у самій росії почалися зміни. Чинний режим, який розпочав війну проти України – це не той режим, якому ми будемо довіряти. Звичайно, його зміна – це справа російських громадян. Але тільки за цієї умови я бачу шанс, що росія повернеться до міжнародного права", – зазначив глава ПАРЄ.
Для прикладу він нагадав, що після Другої світової був Нюрнберзький процес, і після нього вдалося за доволі стислий час фашистську державу, якою була Німеччина під проводом нацистів, перетворити на одну з провідних демократій Європи.
"Тут досягти цього буде складніше, бо росія ніколи не була демократією", – визнав водночас Тіні Кокс.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023