ООН пропонує Києву, москві та Анкарі розпочати підготовчу роботу для транзиту російського аміаку через Україну, передає Reuters.
Також Організація Об'єднаних Націй хоче, щоб водночас провели переговори про розширення "зернової ініціативи", щоб включити більше українських портів та інших вантажів.
Цього місяця росія погодилася на двомісячне продовження "зернової угоди", але заявила, що ця ініціатива припиниться, якщо не буде виконано вимогу, спрямовану на подолання перешкод для експорту російського зерна та добрив.
Україна та Туреччина погодилися з новою пропозицією, спрямованою на покращення роботи в Чорноморському експортному коридорі зерна, але росія поки не відповіла, зазначило джерело видання.
Представник ООН Стефан Дюжаррік із цього приводу зауважив, що розмови продовжуються.
"Як ви пам'ятаєте, генсек висунув сторонам низку ідей щодо покращення роботи Спільного координаційного центру, а також доручив опрацювати питання експорту аміаку, який є частиною підписаної угоди", — сказав Дюжаррік.
ООН передала "офіційне звернення до лідерів України, Туреччини та росії із пропозицією конкретного взаємовигідного алгоритму радикального покращення" роботи "зернового коридору", повідомило джерело Reuters.
"Україна та Туреччина підтвердили готовність працювати за алгоритмом, запропонованим генсеком. У той же час, станом на 30 травня, росія не дала своєї згоди, незважаючи на наявність сприятливих позицій в алгоритмі", - зазначає видання.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023