Європейські корабельні, зокрема Damen у Франції та Fayard у Данії, ремонтують російські танкери льодового класу Arc7, які перевозять скраплений природний газ (СПГ) із заводу "Ямал". Це дає змогу росії підтримувати постачання енергоносіїв навіть узимку, коли попит і ціни на газ найвищі, попри санкції проти її енергетичного сектору. Про це йдеться у матеріалі Financial Times.
За даними аналітичної компанії Kpler, 14 із 15 танкерів флоту Arc7 обслуговувалися на цих корабельнях. Танкер Christophe de Margerie, що належить санкціонованій російській компанії "совкомфлот", через недоступність європейських корабелень простоює вже пів року.
У Damen підтвердили ремонт кількох танкерів, зазначивши, що діяли згідно з європейським законодавством. Fayard поки не коментувала ситуацію.
"Найближчим часом ремонт цих СПГ-суден не планується", – запевнили у французькій корабельні.
Завод "Ямал" експортував до Європи 20,9 млрд кубометрів газу у 2023 році. Це склало близько 85–90% імпорту російського СПГ до ЄС. Попри плани Європейського Союзу скоротити залежність від російських енергоносіїв, імпорт СПГ з росії до Європи продовжує зростати.
З березня 2025 року ЄС планує заборонити перевалку російського СПГ у європейських портах, що може суттєво ускладнити логістику для росії.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023