Україна зупинила видобуток коксівного вугілля на своїй шахті в Покровську, яка живить сталеливарну промисловість країни, через близькість російських військ, що наступають.
Про це пише Reuters із посиланням на два джерела з видобувної галузі.
Як нагадує видання, підприємство у Покровську, що перебуває в зоні бойових дій, є єдиною шахтою в Україні, яка видобуває коксівне вугілля, необхідне для колись гігантської української сталеливарної промисловості.
росія вже давно наблизилася до ключового логістичного вузла Покровська, і DeepState, український військовий аналітичний портал, заснований на розвідданих з відкритих джерел, повідомив, що російські війська перебувають менш ніж за 2 км від однієї із шахт.
“Зараз вони всі припинили роботу”, – повідомило виданню одне з джерел.
Інше джерело Reuters каже, що “там немає жодного виробництва, вони працюють тільки на поверхні”, та додає, що там відбуваються евакуаційні заходи.
За даними Національної коксохімічної асоціації, у 2023 році Україна виробила близько 3,5 млн тонн коксу, використовуючи виключно коксівне вугілля, видобуте в Покровську.
Минулого року профспілка металургів заявила, що потенційне закриття шахти може призвести до падіння виробництва сталі із 7,6 млн тонн у 2024 році до 2-3 млн тонн у 2025 році.
Виробництво сталі вже постраждало від російського вторгнення, яке призвело до руйнування провідних металургійних заводів країни.
Україна, яка раніше була великим виробником і експортером сталі, повідомила про падіння виробництва на 70,7% у 2022 році до 6,3 мільйона тонн. У 2023 році воно впало до 6 млн тонн.
Аналітичний портал DeepState вказує, що російські війська просуваються до сіл Котлине і Удачне, де розташовані об’єкти шахти. Також шахта має об’єкт у селі Піщане, яке, як заявила росія в понеділок, вона захопила.
Виробники заявили, що сподіваються знайти альтернативні джерела коксівного вугілля з інших регіонів України, якщо Покровська шахта буде захоплена російськими військами, але в такому разі неминуче знадобиться імпорт, що призведе до зростання витрат.
Згідно з торговими даними, у 2024 році експорт металу становив майже $4,4 млрд – гроші, необхідні для того, щоб Україна могла протриматися майже три роки після повномасштабного вторгнення росії, резюмує Reuters.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023