Україна почала втілювати ізраїльську модель національної безпеки, а СБУ стає все більше схожою на український Моссад. Про це пише політолог Тарас Загородній.
"В Ізраїлі армія та Моссад традиційно користуються найвищою довірою суспільства. Останні соцопитування в Україні продемонстрували ту ж тенденцію — військові та СБУ серед лідерів довіри людей", — вважає експерт.
На думку Загороднього, спецслужба — ключовий елемент ізраїльської моделі безпеки.
"Чи стала СБУ "українським Моссадом"? Точно на шляху до цього. В активі спецоперації найвищого рівня складності на територіях зайнятих ворогом: від підриву Кримського мосту до вибухів на стратегічному аеродромі Мачулищі в білорусі. Крім того, СБУ — одна із головних структур Сил оборони. Служба воює в найгарячіших точках війни — від Зміїного до Бахмуту", — підкреслює політолог.
"Ще одне правило Моссаду — ліквідація ворогів за злочини проти держави, незалежно від місця їх знаходження. Тут, треба віддати належне, ми теж діємо аналогічно. Якщо ти російський терорист, то підірвати тебе можуть, як на окупованій території, так і в глибинці РФ (Татарський чи Прилєпін не дадуть збрехати). Жоден окупант чи зрадник не почуває себе в безпеці. Натомість бачимо відсутність диверсій ворога на нашій території . У росіян є бажання їх робити, але завдяки СБУ — немає змоги. Спроби РФ активувати нових агентів після початку контрнаступу завершились низкою затримань", — резюмує Загородній.
Нагадаємо раніше, голова СБУ Василь Малюк заявив, що "бавовна палала, палає та буде палати", а смерть — "це єдина перспектива, яку ми можемо запропонувати окупантам".
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023