На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тодішній американський президент Джо Байден поставив низку цілей щодо відповіді США. Перемоги України із деокупацією територій, що захопила рф, серед цих цілей не було. Про це йдеться у матеріалі Time із посиланням на слова співробітника американської Ради нацбезпеки при Байдені Еріка Гріна.
«Фразу, яку Білий дім використовував в контексті опису своєї місії тоді – підтримувати Україну «скільки буде потрібно» – навмисно так розпливчасто сформулювали. Тож це підняло питання: скільки потрібно часу і для чого саме?», – пише Time.
За словами Гріна, Вашингтон не обіцяв допомогти Києву повернути «всі землі», окуповані росією, ба більше, території на сході України та Крим, захоплені під час вторгнення 2014 року.
«Ми навмисно не говорили про території», – цитує видання Гріна.
Причина цього була простою. На думку Білого дому, це було за межами можливостей України, навіть за активної допомоги Заходу.
«Найважливішою метою для України було виживання як суверенної, демократичної країни, вільної для інтеграції із Заходом», – зазначив Грін.
Байден також хотів, щоб США та їхні союзники залишалися згуртованими, а також наполіг на уникненні прямого конфлікту між росією та НАТО.
«Озираючись назад на своє лідерство під час війни в Україні –яке, безсумнівно, сформує його спадщину як державного діяча, – Байден досяг цих цілей. Але такий успіх не приносить задоволення навіть деяким із його найближчих союзників і радників», – сказав Грін в інтерв’ю виданню.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023