Доходи росії від продажу газу в Європу цього року становитимуть лише четверть від того, що вона заробила торік. Це пов'язано з падіннями обсягів постачань і зниженням цін на спотовому ринку, пише Reuters.
газпром, який до пандемії коронавірусу продавав до Європи по 170-175 млрд куб. м газу на рік, майже повністю втратив цей ринок через війну, яку росія розв'язала проти України.
Намагаючись шантажувати Європу газом, росія зупинила Північний потік-1 з 31 серпня 2022 року, а через місяць він був зруйнований вибухом у Балтійському морі. Також постраждала одна з ниток Північного потоку-2. Його росії не дозволили запустити через агресію.
Із травня 2022 року Україна припинила транзит газу через газовимірювальну станцію "Сохранівка" через окупацію росіянами північної частини Луганської області, а переводити ці обсяги на ГВС "Суджа" росія відмовляється.
Тоді ж росія сама відмовилася від транзиту газу через Польщу трубопроводом Ямал – Європа.
Усе разом це призвело до того, що експорт російського газу обвалився до мінімумів, які востаннє фіксували ще в часи СРСР.
За перше півріччя 2023 року постачання трубопровідного газу з росії в Європу скоротилися до 12,1 млрд куб. м, тоді як за весь минулий рік вони становили 62 млрд куб. м.
Середня ціна на газ до "далекого зарубіжжя" (термін, який використовується у звітності газпрому) становила $830 за тисячу куб. м. Це означає, що постачання в Європу могли принести газпрому близько $52 млрд.
Цього року, за прогнозом аналітика фінансової компанії БКС Рональда Сміта, середня ціна російського газу знизиться до $445, а обсяги експорту в Європу та Туреччину впадуть до 50 млрд куб. м.
Якщо обсяги постачань до Туреччини збережуться на рівні минулого року – близько 22 млрд куб. м, на Європу прийдеться 28 млрд куб. м. виторг газпрому в такому випадку впаде до $12,5 млрд.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023