Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш відправив листа російському диктатору володимиру путіну з пропозицією зберегти чорноморську "зернову угоду".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт ООН.
У листі Гутерріш запропонував подальший шлях для подальшого спрощення російського експорту продовольства та добрив і забезпечення продовження чорноморських поставок українського зерна.
"Мета полягає в тому, щоб усунути перешкоди, які впливають на фінансові операції через російський сільськогосподарський банк, що є основною проблемою, висловленою російською федерацією, і одночасно дозволити безперервний потік українського зерна через Чорне море", - розповів журналістам речник ООН Стефан Дюжаррік.
Однак він не змін сказати, чи відповіла росія на даний лист. Він зауважив, що ООН відомо про отримання листа і те, що його розглядають.
"Зернова угода"
Від початку повномасштабного вторгнення країни Африки залишилися без українських поставок зерна та іншої агропродукції через блокаду росією портів у Чорному морі.
Пізніше Туреччина і ООН підписали дві окремі угоди з рф і Україною для створення гуманітарного коридору в Чорному морі.
Останнім часом представники кремля активно заявляють про відмову продовжувати "зернову угоду" після 17 липня. Зокрема, нещодавно прессекретар російського диктатора дмитро пєсков говорив, що "у "зернової угоди" немає шансів". Виправдовують це представники країни-агресора тим, що ніхто не виконує умови угоди про експорт російського аміаку через Україну.
При цьому посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Ольга Трофимцева заявила, що впевнена на 99,9% у виході росії із "зернової угоди" у липні.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023