В Україні щонайменше 10% бригад швидкої медичної допомоги будуть перепрофільовані для реагування на випадок біологічних, хімічних та ядерних загроз. Зараз медична система готова відповідно до національних протоколів.
Про це розповів в ексклюзивному інтерв’ю УНН заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
“Ми робимо все, що від нас залежить для того, щоб (медична — ред.) система була постійно готова. Тому що готовність — це не сталий процес, коли щось зробили й система готова й ми будемо чекати далі. Готовність — це постійний процес удосконалення, постійний процес відпрацювання, оновлення запасів. Зараз ми маємо щонайменше 190 закладів охорони здоров’я по всій країні, які визначені у нас як головні на випадок реагування на надзвичайні ситуації. Це заклади профздоров’я, які готові до радіаційних, ядерних, біологічних або хімічних ризиків”, — розповів Кузін.
За його словами, в ці заклади в першу чергу будуть госпіталізуватися ті пацієнти, які будуть потребувати надання допомоги, або будуть в зоні ураження.
“Стосовно швидкої медичної допомоги, то по всій території України щонайменше 10% бригад будуть перепрофільовані на реагування на випадок біологічних, хімічних та ядерних загроз. Всі ці бригади мають спеціальне додаткове оснащення, яке допомагає захистити себе, або застосовувати специфічні засоби профілактики, лікування. Тобто, перепрофілювання включає: додаткові тренінги, відпрацювання алгоритмів взаємодії, дооснащення необхідними засобами індивідуальної безпеки та спеціальною технікою на випадок загроз”, — зазначив Кузін, розповідаючи про підготовку медичної системи до можливого теракту росії на ЗАЕС.
Він зазначив, що система постійно вдосконалюється.
“Зараз система готова відповідно до національних протоколів. Ми сподіваємося, що у випадку, будь-якої надзвичайної ситуації система спрацює швидко”, — розповів Кузін.
Нагадаємо, ще в кінці липня цього року Кузін повідомляв, що на випадок можливого теракту росії на Запорізькій атомній електростанції поповнюються та оновлюються запаси калію йодиду, відбулись ситуаційні навчання та триває робота над національним протоколом лікування гострої променевої хвороби.
Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція у ніч на 10 серпня втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ і опинилася на межі чергового блекауту.
У Держатомрегулювання вказували, що на ЗАЕС не проводяться ремонтні роботи, окупанти вводять в оману МАГАТЕ.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023