Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що першочерговими завданнями для врегулювання російсько-української війни є припинення вогню та початок переговорів.
Про це він сказав у своїй промові на 15-му саміті країн БРІКС– Бразилії, росії, Індії, Китаю та Південної Африки, що триває в південноафриканському Йоганнесбурзі, передає кореспондент Укрінформу.
Торкаючись питань безпекового співробітництва Сі зауважив, що у світі «все ще витає тінь стереотипів холодної війни», а геополітичний розклад на міжнародній арені «не викликає оптимізму».
Проте, за його словами, міжнародна безпека неподільна і спроби домагатися власної абсолютної безпеки на шкоду безпеці інших, зрештою, шкодить і самому собі.
Назвавши розв’язану росією загарбницьку війну «кризовою ситуацією навколо України, що складається нині», китайський лідер зазначив, що вона виникла в результаті дії багатьох складних факторів.
«В сьогоднішніх умовах першочерговим завданням врегулювання (війни в Україні - ред.) є зняття напруженості, припинення вогню, початок переговорів та примирення», - заявив Сі, не згадавши про необхідність виведення окупаційних російських військ та відновлення суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Він закликав країни БРІКС слідувати курсу на мирний розвиток, зміцнювати стратегічне партнерство в рамках блоку та взаємно підтримувати в питаннях, що стосуються корінних інтересів один одного.
«Важливо докладати активних зусиль до врегулювання «гарячих точок» та пом’якшення напруженості політичними засобами», - сказав лідер Китаю.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023