Україна займається перемелюванням сил росіян – це третя стадія класичної війни. Збройним силам сьогодні вкрай потрібні ракети ATACMS і винищувачі F-16 з великою кількістю бомб і ракет – лише це допоможе кардинально змінити хід подій на полі бою.
Про це в інтерв’ю виданню OBOZREVATEL розповів військовий експерт Петро Черник.
На думку аналітика, на сьогоднішній день ситуація перебуває у третій стадії класичної індустріальної війни – перемелювання сил і засобів противника. За його словами, на даному етапі Україні потрібні ракети MGM-140 ATACMS, велика кількість яких у поєднанні з авіацією може змінити хід війни, а також задекларовані 61 літак F-16. Причому винищувачі повинні мати необхідну кількість боєкомплекту, “бо сам по собі літак нічого не важить”.
Петро Черник не виключив, що вищезазначені моменти обговорювалися під час 15-го засідання Контактної групи з питань оборони у форматі Рамштайн, але “подробиці цих переговорів невідомі”.
«Коли дадуть (ATACMS i F-16 – ред.) – не знаю. Усе вперлося в одну людину, в Джозефа Байдена. І Держдеп, і Пентагон порекомендували йому це зробити», – зазначив експерт.
Нагадаємо, 20 вересня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна в Україні є війною на виснаження, але вона не зайшла у глухий кут. На його думку, Києву потрібна додаткова підтримка озброєннями.
Останнім часом західні ЗМІ опублікували низку повідомлень, що Джо Байден нібито схвалив передачу Україні ракет ATACMS. Видання Financial Times повідомило, що Київ отримає версію ракет, оснащену касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
Однак 21 вересня радник з національної безпеки президент США Джейк Салліван зазначив, що Вашингтон поки що не буде передавати Києву далекобійні ракети ATACMS, але це питання не знято з обговорення.
Президент Володимир Зеленський за підсумками візиту до США заявив, що робота з отримання Україною ATACMS триває, “її результати будуть помітні через деякий час”. За його словами, “буде так само, як із F-16”.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023