Кожен третій сімейний лікар в Україні вже може надавати послуги з ментального здоров'я.
Про це розповіла перша леді України Олена Зеленська на зустрічі із заступниками голів ОВА та регіональними координаторами Всеукраїнської програми ментального здоров’я, передає Укрінформ з посиланням на Телеграм дружини Президента.
"Сьогодні вже кожен третій сімейний лікар може надавати послугу з ментального здоров’я. Сімейні лікарі, які пройшли навчання mhGAP, можуть допомагати пацієнтам, що мають порушення сну, апетиту, депресію. А за необхідності – направити до профільного фахівця", - зазначила Зеленська.
За її словами, це Всеукраїнська програма ментального здоров’я в дії: підтримка для українців у цьому напрямку стає ближчою та доступнішою.
Перша леді розповіла, що останнє дослідження Gradus Research, проведене в жовтні 2023 року, показало, що серед основних скарг на ментальне здоров’я українці зазначають тривожність, напругу (53 %) і порушення сну (50 %).
"До того ж мусимо долати не лише наслідки воєнного стресу, але й суспільні упередження. Ми припускали, що найбільше їх у людей старшого віку. Але з опитування до третього Саміту перших леді та джентльменів, який ми цьогоріч теж присвятили ментальному здоров’ю, з подивом дізналися, що молодь теж уникає розмов про ментальне здоров’я з фахівцями. Кожен другий віком 13-24 роки чомусь думає, що це «соромно». 38% побоюються, що це може вплинути на їхню репутацію в сім’ї або на роботі. Це при тому, що молоді люди до 24 років виявилися згідно з тим самим дослідженням ще більш вразливими до стресів, ніж старші", - розповіла Зеленська.
Тож ключове завдання, за її словами, – не просто створювати психологічні послуги, але й інвестувати в просвіту, долати стигму, щоб сором чи страхи не заважали людині отримати допомогу.
Перша леді зазначила, що обговорила ці питання із заступниками голів ОВА та регіональними координаторами Всеукраїнської програми ментального здоров’я, які якраз є відповідальними за впровадження програми на місцях, аби психосоціальна підтримка була доступна в кожній громаді.
Вона зауважила, що в кожній області цього року вже сформована для цього своя команда з регіональних координаторів та заступників голів обласних військових адміністрацій. А лікарі проходять навчання, щоб у кожній громаді був свій фахівець, який викликає довіру і до якого можна звернутися легко та швидко.
Медичні заклади, які надають першу психологічну допомогу, можна знайти на інтерактивній мапі. Або ж ці дані допоможуть знайти оператори гарячої лінії НСЗУ за номером 16-77.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023