Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що нині глобальний баланс сил перебуває на боці Заходу, й він, об’єднавшись, здатен переважити росію легше, ніж у добу холодної війни.
Про це Кулеба написав у Twitter (X), повідомляє "Європейська правда".
Голова МЗС нагадав, що в розпал холодної війни так званий Захід складався лише з 19–20 країн, але все ж він переважив Радянський Союз і соціалістичний блок, які разом складали 20 нині суверенних держав.
"Сьогодні тільки країн, які надають військову допомогу Україні через Контактну групу з питань оборони України "Рамштайн", понад 50. Сучасна росія набагато слабша за СРСР, їй надають зброю лише три союзники-ізгої: Білорусь, КНДР та Іран", – додав Кулеба.
Таким чином, висновує міністр, якщо за холодної війни співвідношення кількості держав на боці Заходу й СРСР-росії становило 20-20, то сьогодні – 50-4.
Крім того, сукупний ВВП нинішньої західної коаліції, яка надає військову допомогу Україні – 57 трильйонів доларів, що у 21 раз перевищує сукупний ввп росії та її союзників (2,7 трильйона).
"За даними Міністерства оборони Естонії, якби країни НАТО інвестували лише 0,25% свого ВВП у військову допомогу Україні, це генерувало б 120 мільярдів євро на оборонну підтримку щороку. Досить велика сума, щоб забезпечити Україні перемогу і справедливий мир", – вважає Кулеба.
Він вважає наївними думки про те, що росія не наважиться напасти на країну НАТО після теоретичної перемоги в Україні, тому назвав перемогу України та відновлення справедливого миру в Європі "екзистенційними стратегічними цілями євроатлантичної спільноти".
"Ми не просимо нікого воювати за нас. Усе, що нам потрібно, це своєчасна та відповідна допомога, яка відповідає виклику, з яким ми стикаємося. Числа свідчать, що справа не в ресурсах, а в тому, що Захід вірить у себе і ставить чітку мету перемоги над ворогом, який загрожує всім нам", – підсумував голова МЗС.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023