У рамках зобов'язань Євросоюзу поставити Україні за рік 1 млн снарядів, за даними на кінець 2023 року, забезпечено менше половини цієї цифри, випливає з пояснення Петера Стано, офіційного представника глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.
"Понад 300 тис. снарядів і 300 тис. ракет стало можливим поставити з наявних запасів. І (...) у міру нарощування контрактів (щодо закупівель боєприпасів країнами ЄС - ІФ-У) буде більше поставок, які відбудуться. Понад 20 контрактів підписано з держзакупівель, і, за даними на грудень, ці контракти давали змогу поставити щонайменше 180 тис. снарядів", - повідомив Стано в четвер на брифінгу в Брюсселі.
За його словами, ці показники "зростають щотижня". "Політична мета в 1 млн снарядів зберігається. Але не забуваймо, що це політичне рішення ухвалено нещодавно. І йдеться не тільки про боєприпаси, а і про всі військові матеріали та спорядження, які мають бути поставлені. І Європейська рада в грудні (2023 року) підтвердила, що вона має намір продовжувати підтримувати Україну в цьому плані", - додав представник Борреля.
Він відповідав на прохання прокоментувати, на чому ґрунтується нещодавня заява члена Єврокомісії з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретона про те, що постачання Україні за рік 1 млн снарядів, як і раніше, залишається реалістичним планом, і навести цифри.
Стано нагадав, що в лютому 2023 року українські партнери ЄС визначили свій пріоритет як постачання артилерійських боєприпасів, у зв'язку з чим у Євросоюзі встановили мету в 1 млн снарядів, з якою погодилися держави-члени "залежно від їхніх запасів і виробничих потужностей, а також ринку держзамовлень".
"Тобто потрібні контракти, щоб підприємства змогли посилити свої нині наявні або майбутні виробничі потужності. На цьому напрямі робиться все можливе, але, зрештою, держави-члени також мають зробити свою частину роботи, здійснити держзамовлення, щоб були підприємства, які вироблять ці боєприпаси", - пояснив прессекретар.
"Усі політичні керівники згодні, що Україні потрібно більше і швидше (...). Це те, що ми пояснюємо державам-членам. Але не забуваймо, що підприємства (з виробництва озброєнь – ІФ-У) - це комерційні підприємства, і вони мають отримати замовлення. Ось чому ми робимо акцент на спільних закупівлях", - сказав він.
У березні 2023 року лідери Євросоюзу на своєму саміті підтримали план поставок Києву боєприпасів у кількості 1 млн артилерійських снарядів протягом наступних 12 місяців.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023