Чорноморський флот рф втрачає кораблі з періодичністю раз на місяць. 5 березня в ГУР повідомили, що для атаки на військовий корабель "сергій котов" у Чорному морі використовували морські дрони. Про це повідомляє Forbes.
Корвет проєкту 22160 водотоннажністю 1700 тонн затонув біля берегів Феодосії на південному сході Криму. З лютого 2022 року ЗСУ знищили або потопили чотири російські десантні кораблі, крейсер, підводний човен, корабель постачання, кілька патрульних катерів і малих десантних кораблів, а тепер і два ракетні корвети.
Втрати від українських крилатих ракет і катерів-безпілотників становлять майже чверть усього Чорноморського флоту.
Проєкт 22160 унікальний для Чорноморського флоту. російський флот будує шість таких суден місткістю 80 осіб. ЗСУ вже кілька місяців намагалися потопити чотири з них, які перебувають на озброєнні російського флоту.
Екіпажу корвета "сергій котов" ще у вересні вдалося відбитися від начиненого вибухівкою морського дрона Magura V5. Місяць потому один із дронів атакував аналогічний корабель "Павло Державін", а через п'ять місяців українські дрони повернулися за "Сергієм Котовим".
російський суднобудівний сектор залежав від постачання морських двигунів з України. Сьогодні російським корабельням все ще вдається будувати великі підводні човни, але є складнощі з надводними кораблями водотоннажністю понад кілька тисяч тонн. До того ж зараз єдиний великий водний шлях у Чорне море закритий для військових кораблів.
Останнім часом Чорноморський флот рф списує приблизно по одному військовому кораблю на місяць, тому більшу частину кораблів вивели з найвразливіших кримських портів, а також з Новоросійська.
Водночас кілька кораблів усе ще заходять у західну частину Чорного моря — запускають крилаті ракети або доставляють припаси російському гарнізону на півдні України.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023