Україна не змогла звільнити острів Зміїний від російської присутності з першого разу, тому деокупацію українського острова в Одеській області довелось проводити в три етапи.
Про це розповів керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України Кирило Буданов та представник ГУР Вадим Скібіцький в фільмі ГУР. Битва за море.
Вадим Скібіцький каже, що звільнення острова відбувалося в три етапи.
Спочатку на звільнення острова Зміїний були відправлені українські морські десантники, які першими проводили висадку.
«З першого разу не вийшло. Це нормально. Не змогли повністю зачистити острів… Те, що, можливо, не врахували – це вже потім виправили. Що російська сторона буде розташовувати засоби ППО на катерах, бо вони не могли їх завезти на острів Зміїний», – зазначив Скібіцький.
За його словами, коли росіяни зрозуміли, що не здатні відновитися чи наростити свої сили на Зміїному, це стало переломним моментом у звільненні острова.
Водночас Кирило Буданов додає, що після переломного моменту довелося понервувати.
«Почали їх вибивати ракетно-артилерійськими ударами після того, як була висадка. І зрештою змусили їх після величезних втрат звідти втікати. І відразу ж зайшли інші групи», – сказав керівник ГУР.
Скібіцький зазначає, що це стало “першим досвідом висадки морського десанту на окупованій території”.
Про звільнення острова стало відомо 30 червня 2022 року. Тоді окупанти з армії РФ втекли з острова.
Остаточно вибити з острова вдалось завдяки успішній операції українських Сил оборони.
Це дало змогу Україні повністю деокупувати Одещину і не пустити російський флот до узбережжя регіону. Згодом це також допомогло відкрити зерновий коридор.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023