Копенгаген (Данія) з 1 квітня експериментально запровадив чотириденний робочий тиждень для муніципальних співробітників, що у майбутньому може стати стандартним робочим графіком.
Про це повідомляє DN, пише "Європейська правда".
З понеділка співробітники шести адміністрацій Копенгагена почнуть працювати чотири дні на тиждень з тією ж кількістю робочих годин і трьома повноцінними вихідними.
Такий графік в експериментальному режимі буде діяти до кінця року, а далі може стати постійним. Очікується, що це допоможе людям краще балансувати робоче та особисте життя, а триваліший час на відпочинок зробить роботу ефективнішою.
Ідея обговорювалася ще з минулого року, її підтримали усі політсили у міській раді. Окрім аргументу про зменшення рівня стресу для працівників, ще одним називали привабливість вакансій для потенційних нових кандидатів.
За словами дослідниці Янне Глееруп з університету Роскільде, подібні експерименти вже не рідкість у приватному секторі. За її словами, Копенгаген вже теж не єдине місто, де запровадили або готуються запровадити скорочений робочий тиждень – схожі моделі випробовують у близько 20 містах.
Такі експерименти з’являються і в Швеції: тестовий 4-денний робочий тиждень запровадив виробник наплічників Sandqvist, у шведському Мальме комунальна компанія-адміністратор житла під оренду хоче скоротити робочий тиждень до 32 годин замість нинішніх 40.
У 2023 році такий експеримент проводила іспанська Валенсія, його підсумки засвідчили, що працівники-учасники відчули покращення комфорту життя, хоча проявилися і певні негативні ефекти.
Один із наймасштабніших експериментів цього плану у Великій Британії показав ефективність скороченого робочого тижня, і більшість компаній, які брали в ньому участь, вирішили не повертатись до попереднього графіка роботи.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023