Досліджуємо воєнні злочини на Київщині як можливі елементи геноциду, який росія намагається вчинити проти українського народу. Про це заявив Генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі телемарафону, передає УНН.
"Ми досліджуємо ці злочини як можливі елементи геноциду, який росія намагається вчинити проти українського народу. Зокрема, прокурори здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масових вбивств у Бучі у лютому-березні 2022 року. Це провадження налічує 268 кримінальних правопорушень щодо вбивств понад 350 цивільних осіб, які потенційно можуть бути віднесені до геноцидальних", - сказав Генпрокурор.
Він наголосив, що завдання прокурорів – проаналізувати ці провадження та відповісти на питання – які злочинні діяння мають всі необхідні елементи, що дозволять кваліфікувати ці окремі злочини, як частину великої кампанії зі знищення української нації – геноциду. Повну картину цих злочинів ми побачимо лише після звільнення всіх окупованих територій.
За його словами, наразі задокументовано понад 20 тисяч воєнних злочинів, з яких 13 тисяч були вчинені під час окупації. Внаслідок цих злочинів загинуло 2406 осіб, 1030 осіб отримали поранення.
За скоєння цих злочинів повідомлено про підозру 193 особам. Завершено розслідування і скеровано до суду обвинувальні акти щодо 130 осіб. Вже є вироки 25 особам.
Також повідомлено про підозру 146 особам, причетним до вчинення воєнних злочинів у Бучанському районі. Серед них 55 осіб, які безпосередньо підозрюються у вчиненні злочинів в м. Буча. До суду скеровано обвинувальні акти щодо 89 осіб, 26 з яких – щодо злочинів у м. Буча. Засуджено 22 особи, 10 з них – за злочини в м. Буча.
За словами Андрія Костіна, масовість та спланованість злочинів на Київщині свідчить про геноцидні наміри країни-терориста.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023