Девальвація гривні, яка спостерігається останнім часом, може спричинити зростання цін в Україні.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
У квітні долар стрімко дорожчає, і його курс вже незабаром може сягнути 40 гривень і навіть більших показників. Традиційно в Україні збільшення курсу долара супроводжується прискоренням інфляції, тож ціни найближчим часом можуть значно зрости.
Але однозначної відповіді на це питання немає.
Справа в тому, що у березні річна інфляція склала лише 3,2%, при тому, що курс долара до гривні зріс майже на 7%.
"Тобто інфляція та курс долара не такі вже й пов'язані, - пояснив "Апострофу" засновник інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак. – Низька інфляція у нас через те, що падають ціни на товари, вироблені в Україні. Це і продукти харчування, наприклад, борщовий набір, яйця, м'ясо тощо, які мало прив'язані до курсу".
Втім, за його словами, якщо долар подолає рубіж 40 гривень, у ціни на імпортні товари закладатиметься ще більша маржа в очікуванні ще більшого зростання. При цьому ціни на товари українського виробництва зростатимуть повільніше.
Директор аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій, у свою чергу, не виключає, що після помірної інфляції в перші місяці 2024 року ціни в квітні можуть зростати більшими темпами, проте не лише через зростання курсу долара.
"Насамперед тому, що суттєво зросла мінімальна зарплата (з 7100 гривень до 8000 гривень з 1 квітня, - "Апостроф"), через що витрати бізнесу дещо збільшилися, і вони їх закладатимуть у ціни, - пояснив експерт у розмові з виданням. - Чи вплине подорожчання долара на ціни? Очевидно, що так, але поки що складно сказати, на скільки, оскільки воно більшою мірою впливає через очікування – якщо бізнес чекатиме, що долар і надалі зростатиме, то це зростання він закладатиме у свої ціни”.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023