російський "газпром" зазнав рекордних збитків за останні 25 років. Водночас кремль планує ще більше обкласти податками одну зі своїх найбільших державних компаній.
Про це йдеться в розвідувальному огляді британського Міноборони.
Так, у Міноборони Британії нагадали, що "газпром" повідомив про найбільший річний збиток за останні 25 років. У 2023 доходи "газпрому" впали приблизно на 30%, що призвело до річного чистого збитку в розмірі близько 6,9 млрд доларів.
Як зазначається в огляді, вторгнення країни-агресора росії в Україну у 2022 році та подальше погіршення відносин із Заходом серйозно обмежили діяльність "газпрому".
Повна переорієнтація експорту "газпрому" з європейських ринків, ймовірно, продовжуватиме обмежувати його прибутки щонайменше до 2030 року, зазначається у повідомленні.
Хоч "газпром" і зміг переорієнтувати частину своєї торгівлі на альтернативні ринки, через інфраструктурні обмеження, вони, ймовірно, становили лише від 5% до 10% втрачених європейських продажів у 2023 році, йдеться в огляді.
У британській розвідці припускають, що збільшення або майбутні продажі залежатимуть від будівництва нової інфраструктури, наприклад, газопроводу "сила сибіру 2".
Крім того, зазначається, що високе оподаткування доходів "газпрому" у 2022 та 2023 роках майже напевно зменшило можливості та стимули для компанії інвестувати в розширення на альтернативні ринки. У 2023 році "газпром" сплатив до російського бюджету приблизно 28 мільярдів доларів, що становить близько 9% від загальних доходів бюджету росії. Однак уряд рф має намір ще більше збільшити податкове навантаження на "газпром" у 2024 році, що, ймовірно, вплинуло на рішення "газпрому" скоротити свої інвестиції на 2024 рік приблизно на 15%, зазначили аналітики відомства.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023