Середньозважена вартість (ставка обслуговування) державного та гарантованого державою боргу України в січні-березні знизилася на 10,7% – з 6,24% до 5,57%, а середньозважена строковість – на 4,9% з 10,56 року до 10,04 року.
Про це повідомляє Міністерство фінансів.
Загалом з початку 2022 року станом на 31 березня 2024 року середньозважена вартість державного та гарантованого державою боргу скоротилася на 28,5% – з 7,79% до 5,57%, а строковість – збільшилася на 60% – з 6,27 року до 10,04 року. Таким чином, попри збереження тенденції на загальне здешевлення боргів України, тенденція минулих двох років на продовження термінів їх повернення в I кварталі цього року не збереглася.
Держборг України, нагадаємо, за перший квартал 2024 року зріс на 5,7 мільярда доларів США, досягши позначки у 5,924 трильйона гривень (151,1 мільярда доларів). Збільшення обсягу боргу, відбулося переважно за рахунок отримання довгострокового пільгового фінансування від міжнародних партнерів.
З цієї суми 71,6% припадає на зовнішній борг (4,239 трильйона гривень, або 108,1 мільярда доларів), а 28,4% – на внутрішній (1,685 трильйона гривень, або 43 мільярда доларів).
Більша частина державного та гарантованого боргу України, а саме 53,8%, складається з пільгових позик, отриманих від міжнародних фінансових організацій та урядів інших країн. Значну частку також займають цінні папери, випущені на внутрішньому ринку (27,4%) та зовнішньому ринку (16%). Решта 2,8% боргу припадає на позики від комерційних банків та інших фінансових установ.
У валютній структури державного та гарантованого боргу найбільшу частку займає євро (33,2%), далі йдуть долар США (26,3%), гривня (25,9%) та спеціальні права запозичення (10,8%). Решта 3,8% боргу номіновані в інших валютах, таких як фунт стерлінгів, канадський долар та японська єна.
Варто зазначити, що протягом 2023 року державний та гарантований державою борг України збільшився на 33,9 мільярда доларів.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023