У вівторок, 14 травня, у Європейському Союзі остаточно ухвалили План України в рамках реалізації програми Ukraine Facility загальним обсягом у 50 мільярдів євро.
Про це повідомляється на офіційному сайті Ради ЄС.
Очікується, що відповідне рішення дозволить Європейській комісії надати Україні до 1,89 мільярда євро як попереднє фінансування до того, як стартують виплати на регулярній основі.
Там зауважили, що регулярність платежів стане можлива виключно за двох основних умов:
Як зазначив прем'єр України Денис Шмигаль, у 2024 році Україна за цією програмою має намір отримати 16 мільярдів євро.
"Це посилить нашу фінансову стійкість в умовах повномасштабної війни з росією. Дякуємо Бельгії, яка головує в Раді ЄС, та державам-членам Євросоюзу за високу оцінку Плану України та непохитну підтримку", - йдеться у його повідомленні.
Як відомо, у рамках програми Ukraine Facility буде створено механізм української гарантії обсягом у 7,8 мільярда євро для забезпечення покриття ризиків, пов’язаних з діяльністю бізнесу у зв'язку з повномасштабною війною.
Упродовж 2024-2027 років 50 мільярдів євро спрямують на фінансування держбюджету, стимулювання інвестицій, а також технічну підтримку у втіленні програми.
План для Ukraine Facility є технічним документом, необхідним для втілення програми фінпідтримки України від Євросоюзу.
Він передбачає проведення реформ, що створять фундамент для відновлення та розвитку економіки та інтеграції України до ЄС.
План містить:
Базові реформи - для оперативного відновлення та довгострокового економічного зростання.
Економічні реформи - передбачаються чотири напрямки: фінансові ринки, управління держактивами та приватизація, людський капітал, бізнес-середовище.
Секторальний розвиток - стратегія секторального розвитку покликана сконцентрувати ресурси та зусилля у ключових сферах, які мають як національне значення, так і світовий потенціал.
Планом передбачено 69 реформ з понад 150 квартальними індикаторами виконання.
"Вони також включають 16 інвестиційних індикаторів. Для їх виконання необхідно продовжити та посити програми щодо розвитку інфраструктури, розмінування, покращення енергоефективності, підтримку малого та середнього підприємництва, покращення доступу до освіти тощо", - йдеться в описі плану.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023