Державний департамент США під керівництвом Ентоні Блінкена працює над пропозицією щодо послаблення заборони на використання Україною американської зброї для ударів по цілях на території росії.
Про це повідомляє New York Times.
Ініціатива Держдепу призвела до активних дискусій в адміністрації Джо Байдена про можливість дозволу Україні атакувати ракетні та артилерійські установки, розташовані поблизу кордону з росією. За словами Володимира Зеленського, ці установки сприяли нещодавнім територіальним успіхам москви.
Пропозиція, яку підтримує держсекретар Ентоні Блінкен після свого візиту до Києва минулого тижня, все ще знаходиться на стадії розробки, і невідомо, скільки його колег з адміністрації Байдена підтримують її. Документ ще не був офіційно представлений президенту, який традиційно займає обережну позицію.
Речник Держдепу Метью Міллер відмовився коментувати внутрішні дискусії щодо української політики та звіт Блінкена після його повернення з Києва.
За словами посадовців, які брали участь в обговореннях, позиція Блінкена змінилася через відкриття росіянами нового фронту у війні, що призвело до руйнівних наслідків. російські війська розмістили зброю безпосередньо за кордоном з північно-східною Україною і націлили її на Харків, знаючи, що українці можуть використовувати лише неамериканські дрони та інші види озброєнь для ударів у відповідь.
Протягом кількох місяців Україна здійснює атаки на російські кораблі, нафтові об'єкти та електростанції здебільшого за допомогою власних дронів, які не мають такої потужності та швидкості, як американська зброя. Частіше росіяни збивають українські дрони та ракети або зводять їх з курсу за допомогою вдосконалених методів радіоелектронної боротьби.
Наразі зростає тиск на США, щоб вони допомогли Україні атакувати російські військові об'єкти, навіть якщо Вашингтон хоче зберегти заборону на атаки на нафтові заводи та інші об'єкти російської інфраструктури за допомогою американської зброї. Британія, яка зазвичай діє синхронно з Вашингтоном у військових питаннях, непомітно зняла свої обмеження, дозволивши використання крилатих ракет Storm Shadow для ширшого спектру цілей у росії.
Зміна підходу може також вплинути на подальше навчання українських солдатів. Досі вони тренувалися на західному озброєнні в Німеччині, але США розглядають можливість відправки своїх військових до України для навчання, що раніше Байден забороняв.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023