У травні доходи росії від продажу нафти зросли майже на 50% у порівнянні з попереднім роком, що пов'язано з підвищенням цін на нафту та її адаптацією до міжнародних санкцій. Пише УНН з посиланням на Bloomberg.
Податкові збори з нафтової промисловості росії минулого місяця досягли 7,1 млрд доларів, а загальний дохід від нафти та газу збільшився на 39% до 793,7 млрд рублів.
Підвищення доходів відбулося на тлі зростання цін на марку Urals, яка є основною експортною нафтою росії. У травні, базуючись на ціні Urals у 74,98 долар за барель, Міністерство фінансів визначило податки, порівняно з ціною 58,63 доларів рік тому. Незважаючи на обмеження цін від G7, знижка Urals до світового бенчмарку Brent стала меншою.
Заходи G-7, спрямовані на зниження доходів росії від нафти, які використовуються для фінансування військових дій проти України, включають обмеження доступу до західних судноплавних і страхових послуг, але залишають росію на світовому ринку. москва адаптувалася, використовуючи тіньовий флот танкерів продавши нафту азіатським країнам, пише Bloomberg.
Хоча місячний обсяг нафтогазових доходів знизився більш ніж на 35% через специфіку виплат податків, які сплачуються чотири рази на рік, російські нафтові доходи могли б бути ще вищими, якби не великі субсидії на внутрішні поставки дизеля та бензину. Ці субсидії, які в травні склали майже 202 млрд рублів, частково компенсують різницю в цінах на автопаливо в росії та за кордоном.
За прогнозами, цього року російська нафта торгуватиметься приблизно по 65 доларів за барель, що нижче за попередній прогноз у 71,30 долара. Ціни на газ також очікуються на рівні 252,80 долари за тисячу кубометрів, майже на 6% нижче за бюджетний прогноз.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023