рф може бути причетною до мінування критично важливої підводної інфраструктури ЄС у Північному морі.
Відповідні підозри з’явилися у представників НАТО після того, як вони отримали інформацію від компаній, що керують ключовими нафтовими й газовими буровими установками, трубопроводами, електричними та телекомунікаційними кабелями, пише The Times.
Зазначається, що після початку повномасштабної війни в Україні для російських спецслужб ключовими цілями стали кабелі електропостачання та телефонні кабелі, а також нафтові й газові трубопроводи. І якщо раніше для шпигунства використовували здебільшого дослідницькі судна або військові кораблі, то тепер частіше це невійськові судна, тому визначити їх складніше.
«За даними служб безпеки Бельгії, жодних доказів мінування кабелів у територіальних водах Бельгії чи Нідерландів у Північному морі не було знайдено. Однак на початку війни в Україні вибухівку виявили на одному з британських кабелів», − заявив представник бельгійського підрозділу, який займається морською безпекою, Томас Де Шпігелере.
За останнє десятиліття російські судна здійснили 945 підозрілих дій. Як мінімум 749 з них відбулися у радіусі одного кілометра від трубопроводів у Північному морі. Ще 72 підозрілі дії сталися поблизу кабелів електроенергії, а решта 124 – у районах, де прокладені телекомунікаційні кабелі.
«Інформація про місце проходження кабелів і трубопроводів є вкрай потрібною росіянам, якщо вони хочуть зробити диверсію на системах енергетичних комунікацій, підключитися до кабелів зв’язку або маніпулювати ними», – йдеться у повідомленні.
рф усе частіше вдається до шантажу і фінансових стимулів, зокрема, щоб найняти німців для шпигунства після відкликання з країн ЄС близько 600 дипломатів рф.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023