Вірменія розглядає можливість залучення Франції до будівництва нового енергоблоку Вірменської атомної електростанції (ВАЕС), замість росії. Про це повідомило вірменське видання Business Media.
Питання зокрема обговорювалося під час візиту на станцію посла Франції у Вірменії Олів'є Декотіньї та представників французької компанії Framatome, яка є одним із найбільших у світі виробників обладнання для АЕС
Керівництво ВАЕС висловило готовність співпрацювати з французькою стороною та вивчити пропозиції щодо реакторних технологій.
У червні 2023 року у Вірменії створили міжвідомчу робочу групу з будівництва нового атомного енергоблока. Водночас строк експлуатації діючих двох блоків ВАЕС продовжили до 2036 року та розпочали роботи з технічної модернізації.
Основним підрядником, що займається питаннями обслуговування ВАЕС, є Росатом. Ядерне паливо на станцію також постачається з рф. У листопаді 2022 року Вірменія підписала з росатомом меморандум про будівництво нового енергоблоку ВАЕС.
Вірменська АЕС - єдина в регіоні атомна електростанція, яка є одним з основних джерел електроенергії в країні. Станція складається з двох енергоблоків з реакторами типу ВВЕР-440. Встановлена теплова потужність одного блоку становить 1375 МВт, а електрична потужність - 440 МВт.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023