Зупинка війни занурить росію в глибоку економічну кризу, вийти з якої росія самотужки не зможе.
Про це йдеться в аналізі в німецькому виданні Welt, передає Укрінформ.
російська економіка довела, що вона здатна попри санкції працювати краще, ніж очікувалося, але нинішнє її зростання відбувається в основному за рахунок військової промисловості.
Економісти, яких опитала газета, прогнозують, що путіну навіть в разі завершення війни доведеться зберегти військове виробництво, інакше на країну чекає глибока криза.
Загалом зростання ВВП росії визначають два фактори: з одного боку постійно зростаюче споживання, а з іншого – державні замовлення. Але обидва вони базуються на війні.
Більшість провідних експертів з російської економіки вважають, що кремль намагатиметься зберегти воєнну економіку якомога довше і після війни. Враховуючи те, скільки радянських танків і боєприпасів було знищено, військовій промисловості доведеться витратити роки на поповнення цих запасів. Проти переходу на мирні рейки виступатимуть і ті, хто є бенефіціарами війни й не можуть розраховувати на зняття санкцій.
У ЗМІ нагадують, що путін на початку року заявив, що російський оборонний сектор у вузькому сенсі включає 6 тис. компаній із 3,5 млн співробітників. Також є 10 компаній, які так чи інакше пов’язані з оборонним сектором.
У першій половині 2024 року валовий внутрішній продукт рф зріс, за російською статистикою, на 4,7 відсотка проти 3,6 відсотка минулого року. За результатами поточного року російський центральний банк очікує зростання на 3,5-4 відсотки замість попереднього прогнозу в 2,5-3,5 відсотка.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023