17 вересня Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроєкт № 11416-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану". Друге читання заплановано на середину жовтня. Законопроєкт вже викликав хвилю занепокоєння серед українців.
На думку керуючого партнера консалтингової компанії Forsego Ukraine Руслана Пахомова законопроєкт про підвищення податків значно тінізує "білий" бізнес, - передають Новини.PRO.
"Ризики для економіки величезні. Такий тип податку одночасно зменшує купівельну спроможність і збільшує собівартість внутрішнього продукту. Він найбільшим чином вплине на білий бізнес і сумлінних платників податків, зробивши їх неконкурентними перед менш чесними учасниками ринку", - каже Руслан Пахомов.
Він переконаний, навіть, якщо і буде позитивний короткостроковий ефект від реформи, за який можна звітувати перед суспільством, то в стратегічному плані Україна програє, адже менш ніж за пів року бізнес адаптується і піде в тінь. А на повернення до правил гри і зменшення податків до початкового рівня - підуть роки.
Руслан Пахомов зауважує, що доцільніше було обрати ПДВ в контексті підвищення податків. Від цього кроку відмовилися при доопрацюванні законопроєкту, хоча навіть представники МВФ під час роботи місії фонду в Києві рекомендували збільшити відсоткову ставку на 2 пункти – до 22%.
Альтернативою агресивного підвищення податків могли б стати реформи.
"Більш правильно з погляду користі для підприємців – відмовитись від підвищення податків, а натомість скоротити видатки держбюджету, паралельно провівши реформи БЕБ, митниці та податкової, що забезпечить ефективне і рівномірне адміністрування та підтримає білий бізнес", - констатує Руслан Пахомов.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023