Дослідники університету Джона Гопкінса виявили, що використання реконвалесцентної плазми в перший рік пандемії Covid-19 могло врятувати від 16 тис. до 66 тис. американців з липня 2020 року по березень 2021.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Science.
Реконвалесцентна плазма — це компонент крові, отриманий від людей, які вже одужали від певної інфекції, наприклад, коронавірусу.
Плазма містить антитіла, які імунна система виробляє для боротьби зі збудником хвороби.
Коли речовину вводять іншим пацієнтам, антитіла допомагають знизити тяжкість перебігу захворювання, підсилюючи імунну відповідь організму на вірус.
Цей метод лікування був ефективний у під час різних епідемій у минулому, зокрема у 1918 році.
Протягом пандемії Covid-19 реконвалесцентну плазму отримали понад 500 тис. пацієнтів США.
Хоча більш широке застосування цієї терапії могло б зменшити ризик серйозних ускладнень, кількість госпіталізацій та смертості.
Вчені наголошують на важливості реконвалесцентної плазми для боротьби з новими спалахами інфекційних хвороб.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023