США готують санкції проти сербської компанії "Нафтова індустрія Сербії" (NIS), яка є під контролем росії. Про це заявив президент Сербії Александр Вучич, інформує RTS.
За його словами, 50% акцій компанії належать газпром нєфті, ще 6,15% — газпрому, тоді як сербському уряду належить лише 29,87%.
Вучич зазначив, що уникнути санкцій можна, зменшивши частку російського володіння до менше ніж 50%. Однак це може спричинити політичні й економічні труднощі у відносинах із москвою. Президент повідомив, що переговори із США, росією та іншими сторонами розпочнуться вже найближчим часом.
Міністерка енергетики Сербії Дубравка Джедович попередила, що санкції проти NIS можуть призвести до енергетичного колапсу. У такому разі Болгарія, ймовірно, заблокує транзит російського газу до Сербії, а хорватський оператор нафтопроводу JANAF може припинити постачання нафти до НПЗ у Панчево.
Вучич додав, що до обмежень США може приєднатися Велика Британія, і назвав це "однією з найважчих новин за останні роки". Своєю чергою посольство США в Белграді зазначило важливість NIS для Сербії, але підкреслило, що російські акціонери використовують компанію для фінансування війни в Україні.
Щоб знизити ризики, газпром нєфть вже передала частину своєї частки газпрому. За даними джерел газети Комерсант, Белград веде переговори про подальше зменшення частки російських акціонерів із 2022 року. Потенційними покупцями акцій може стати сербський уряд або угорська компанія MOL. Передача акцій може мати тимчасовий характер.
Довідка. NIS є найбільшою енергетичною компанією Сербії, яка забезпечує розвідку, видобуток і перероблювання нафти й газу. Компанія володіє нафтопереробним заводом у Панчево поблизу Белграда та мережею з понад 400 автозаправних станцій. За дев’ять місяців 2024 року NIS переробила 2,5 мільйона тонн нафти, а її чистий прибуток склав $74 мільйони.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023