За підсумками 2023 року 100 найбільших світових виробників озброєнь заробили $632 млрд, випливає зі свіжої доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI).
«У 2023 році спостерігалося помітне зростання доходів від продажу зброї, і, ймовірно, воно продовжиться у 2024 році. Доходи від продажу зброї 100 найбільших виробників зброї, як і раніше, не повною мірою відображають масштаб попиту, і багато компаній розпочали кампанії з набору персоналу, що говорить про їхній оптимізм щодо майбутніх продажів», – зазначив науковий співробітник Лоренцо Скараццато.
За інформацією інституту, зростання доходів підприємств від продажу озброєнь було зафіксовано «в усіх регіонах», особливо у країні-агресорці Росії та Близькому Сході. Зазначається, що невеликі компанії галузі «ефективніше» реагували на попит у галузі ВПК, пов'язаний із війнами в Україні та в Секторі Гази, «зростаючою напруженістю в Східній Азії», а також програмами переозброєння в інших частинах світу.
До слова, українські виробники зброї переносять виробництво за кордон. Згідно з нещодавнім опитуванням Tech Force in UA, майже 85% українських компаній-виробників зброї розглядають можливість перенесення частини своєї діяльності за кордон або вже встигли це зробити. Цей тренд пов'язаний із труднощами, з якими стикаються підприємства в Україні.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023