Бельгійська клірингова компанія Euroclear, яка утримує 180 млрд євро заморожених активів російського центробанку, вважає, що конфіскація цих коштів для допомоги Україні можлива лише за умови звільнення компанії від можливих претензій з боку росії. Про це пише Bloomberg.
Гендиректорка Euroclear Валері Урбен заявила агентству, що будь-який план вилучення базових активів має також передбачати передавання всіх зобов'язань.
"Ми не можемо опинитися в ситуації, коли активи заарештовані, але через кілька років росія приходить, стукає у двері й каже: "Я хочу повернути свої цінні папери", а цінні папери вже зникли, – наголосила вона. – Якщо відбувається конфіскація активів, все повинно рухатися, включно із зобов'язаннями".
ЄС вже використовує прибутки від російських активів, що потрапили під санкції, для підтримки України. В межах плану G7 союзники узгодили механізм, який дозволяє використовувати ці кошти для фінансування кредитного пакету для України на суму 50 млрд євро.
У виданні пояснили, що на тлі побоювань щодо стабільності допомоги Україні з боку США, особливо у разі повернення Дональда Трампа до Білого дому, питання конфіскації російських активів знову стало актуальним.
Урбен зазначила, що нова адміністрація в США може порушити це питання.
Використання російських активів може загрожувати статусу євро як резервної валюти та загрожувати фінансовій стабільності в Європі загалом, вважає CEO Euroclear.
Крім того, за словами Урбен, одним з наслідків конфіскації російських активів є те, що це може сприяти появі неєвропейського конкурента, який зможе конкурувати з Euroclear.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023