Представники Greenpeace Ukraine заявили, що аварія двох російських танкерів, яка сталася 15 грудня в Керченській протоці, загрожує екологічною катастрофою.
Про це йдеться в повідомленні на сайті організації.
В організації заявили, що внаслідок аварії російських танкерів просто зараз у води Керченської протоки, яка з’єднує Азовське та Чорне моря, виливається 4,3 тисячі тонн мазуту.
"Розлив нафти або нафтопродуктів у цих водах може мати серйозні наслідки. Розлив, найімовірніше, буде визначений переважаючим вітром та течіями, які зараз рухаються на північний схід, та за нинішніх погодних умов його буде надзвичайно важко локалізувати. Якщо забруднення винесе на берег, це призведе до забруднення берегової лінії, яке буде надзвичайно важко очистити", — повідомили в Greenpeace Ukraine.
В організації зазначили, що тяжкість наслідків залежатиме від типу нафти або нафтопродуктів, які зараз розливаються в Керченську протоку.
Якщо танкери затонуть, то існує ймовірність довготривалого виливу нафти та нафтопродуктів, що призведе до значного впливу на навколишнє середовище.
В організації нагадали, що 2007 року біля острова Тузла внаслідок аварії з російським танкером стався розлив 1,2 тисячі тонн мазуту. Збиток від цього інциденту спостерігався навіть через рік після аварії.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023