Международное энергетическое агентство снизило пятилетний прогноз спроса на уголь в связи с «завершением угольного золотого века в Китае».
Об этом сообщает Капитал со ссылкой на Интерфакс-Украина.
Мировое потребление угля будет повышаться на 0,8% в год до конца 2020 года — до 5,8 млрд тонн, говорится в обнародованном в пятницу Среднесрочном докладе о рынке угля. В прошлом году МЭА прогнозировало рост спроса на 2,1% в год до конца 2019 года.
Половину роста обеспечит Индия, еще четверть — страны Юго-Восточной Азии, что позволит компенсировать снижение спроса в США и Европе.
Доля угля в мировой энергогенерации сократится впервые за два десятилетия — с 41% на данный момент до 37% в 2020 году, прогнозирует МЭА.
В 2014 году Китай уменьшил потребление угля в первый раз с 1999 года — на 2,9%, до 3,9 млрд тонн. Вместе с тем КНР остается крупнейшим мировым потребителем этого вида ископаемых ресурсов, тогда как на второе место вышла Индия, потеснившая США.
Сокращение мирового спроса на уголь в прошлом году также было первым в этом столетии: общий показатель снизился на 0,9%, до 7,99 млрд тонн, при этом использование угля в металлургии выросло на 1,3%, в энергетике — упало на 1%.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023