Национальный банк заявляет о возникновении рисков для финансовой стабильности из-за принятия судами неправосудных решений по восстановлению деятельности банков, в отношении которых уже принято решение об отзыве банковской лицензии и ликвидации.
Об этом сообщает Капитал со ссылкой на сайт регулятора.
Как отмечается, по состоянию на 6 декабря относительно 9 банков суды приняли решение о возобновлении их деятельности или об отмене решения об их отнесении к категории неплатежеспособных.
В частности, это банки: Капитал, Восточно-промышленный коммерческий банк, Союз, Велес, Радикал банк, Укринбанк, Премиум, Финансовая инициатива, Киевская Русь.
«Подобные решения судов уже создали прецедент, когда судебная система используется владельцами банков, выведенных с рынка, в собственных интересах и как квази-легитимный инструмент возврата таких банков на рынок», — отметил директор Юридического департамента Национального банка Олег Заморский.
«Это, в свою очередь, нивелирует усилия НБУ, направленные на оздоровление банков Украины и очистки банковского сектора от банков-зомби и банков-моек», — добавил он.
В пресс-службе сообщили, что Национальный банк уже обратился в Верховный Суд Украины с соответствующим заявлением о пересмотре решений кассационной инстанции.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023
Наведені НБУ приклади підтверджують думку про те, що ДІЮЧА в Україні СУДОВА гілка влади у ВЕЛИЧЕЗНІЙ кількості випадків творить АНТИУКРАЇНСЬКІ, антидержавні справи, спираючись, мабуть, і на НЕДОСКОНАЛІСТЬ нормативної бази, і на ЯВНІ (?) чи ВИГАДАНІ (?) недоробки прокуратури на етапах ДОСУДОВОГО слідства. Прикладів такого ЗЛІСНОГО протистояння судів намаганням державних органів РЕФОРМУВАТИ старі залишки системи управління державою БЕЗЛІЧ. А існуюча система ВНУТРІШНЬОГО стримування протиправних дій з боку Верховного Суду не витримує жодної критики. Побоююсь, що доведене до відчаю ГРОМАДЯНСЬКЕ суспільство може, кінець-кінцем, вдатися до СУПЕРРАДИКАЛЬНИХ способів "приведення до тями" УСІЄЇ існуючої судової системи.