Міністерство закордонних справ Франції просить Китай пояснити заяву китайського дипломата щодо "відсутності суверенітету" у країн колишнього СРСР. Латвія, Литва та Естонія викликали послів КНР для надання пояснень.
Про це свідчить повідомлення французького депутата Бенджаміна Хаддада та повідомлення ЗМІ.
"Ми були приголомшені, дізнавшись про висловлювання посла Китаю у Франції щодо кордонів країн, які стали незалежними після розпаду Радянського Союзу в 1991 році. Китай повинен сам сказати, чи відображають ці висловлювання його позицію, і ми сподіваємося, що це не так", — написав Хаддад у Twitter.
За його словами, Франція висловлює повну солідарність усім союзникам і партнерам, які змогли здобути "довгоочікувану незалежність" після розпаду Радянського Союзу.
Хаддад також прокоментував слова китайського дипломата щодо приналежності Криму Росії.
Депутат нагадав, що після розпаду СРСР Україна була міжнародно визнана в кордонах, що включають Крим. Країну визнала вся міжнародна спільнота, включно з Китаєм.
Як пише видання Deutsche Welle, зовнішньополітичні відомства Латвії, Литви та Естонії викликали китайських послів у Ризі, Вільнюсі та Талліні. Вони мають пояснити слова китайського дипломата.
Нагадаємо, кілька днів тому посол Китаю у Франції Лу Шає заявив в ефірі французького телебачення, що Крим нібито спочатку був російським, але потім Хрущов вирішив передати його Україні.
Він також сказав, що країни з пострадянського простору нібито не мають статусу в чинному нині міжнародному праві.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023