Украинцы в октябре 2013 г. купили иностранной валюты на $216 млн больше, чем продали, что в 10 раз ниже показателя октября 2012 г. Об этом в среду, 13 ноября 2013 г., сообщил Национальный банк Украины.
Согласно информации, население продало наличную инвалюту на $1,618 млрд, купило — на $1,834 млрд, что соответственно на 38,2% больше и на 42,1% меньше, чем в октябре-2012.
За 10 месяцев 2013 г. население продало наличную инвалюту на $13,835 млрд, купило — на $14,992 млрд, что соответственно на 10,7% больше и на 28,5% меньше прошлогодних показателей.
Отрицательное сальдо с начала года составило $1,157 млрд, что в 7,3 раза лучше показателя за 10 месяцев 2012 г.
По данным НБУ, в октябре 2013 г. впервые с мая был зафиксирован отток банковских вкладов физических лиц в СКВ (в долларовом эквиваленте), который составил $87,9 млн. В результате общий объем таких депозитов к началу ноября уменьшился до $22,89 млрд, что на 5,3% превышает показатель на конец октября прошлого года.
Как ранее писал «Капитал», нынешняя осень стала нетипичной для украинского валютного рынка. С началом осенних месяцев население традиционно ожидает ослабления гривны, поэтому хеджирует свои риски через покупку иностранной валюты.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023
Політика дедоларизації спрацювала ефективно. Скорочення скупки валюти – це позитивний момент, адже, по-перше, було виконано мету цієї політики, а саме, зросла довіра до національної валюти. А по-друге, коли на руках у населення зосереджується 100 мільярдів доларів – це не нормально. Ці гроші не знаходяться в обороті і тим самим змушують державу додатково скуповувати валюту, щоб задовольняти ненормальний попит.